E- SHOP
Jak je u nás?

Dlouhodobá předpověď počasí

Návštěvnost stránek

TOPlist

Kalendář
Spolupracujeme

Náramek čakrový s magnezitem

Náramky čakrové z minerálů

Cena s DPH:260.00 Kč
Cena bez DPH:260.00 Kč
Doporučená cena:390.00 Kč
Dostupnost:Skladem 2 ks
ks

Náramek pro harmonizaci sedmi čaker je unikátní nejen svým vkusným vzhledem ale především jeho významem. Vibrace barev a vnitřní struktury použitých polodrahokamů přímo koresponduje s vibracemi daných čaker. Díky tomu se nošením tohoto náramku čakry harmonizují a to v důsledku dobíjí energii tělu, mysli i duši. Náramek se skládá ze sedmi níže uvedených polodrahokamů a také přírodního magnezitu, který přináší hluboký klid k uvolnění a meditaci. Kombinace barevných minerálů spolu s magnezitem tvoří dokonale vyváženou polaritu energií.

Význam jednotlivých minerálů:

První čakra - červený korál
Je silným ochranným kamenem (kosterním pozůstatkem). Chrání před nehodami, projevy násilí, otravou, lupiči, posedlostí a neplodností (především u žen). Korál pochází ze dvou řeckých slov "dcera moře". Způsobuje u svého majitele vnitřní změny. Vyhání pošetilost, nervozitu, strach, depresi, vražedné myšlenky, paniku a noční můry. Dodává rozumu, prozíravosti, odvahy a moudrosti. Vyvolává klidný spánek a zahání rozrušující sny. Je-li věnován dítěti jako dar, zajistí jeho budoucí zdraví. Nemluvňata nosí korálový přívěsek k utišení bolesti při prořezávání zoubků. Též zajišťuje dítěti silnou ochranu. Přitahuje lásku a štěstí. Reguluje menstruaci, odstraňuje poruchy trávení, veškeré bolesti trávicího ústrojí, oční potíže. Zastavuje krvácení.

Druhá čakra - karneol
Napomáhá žití v přítomnosti. Rozvíjí tvůrčí schopnosti, umožňuje pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu (i v podnikání), navozuje překonávání závislosti, odklání rušivé myšlenky, ochraňuje před závistí, vztekem a zlobou - Brání vzniku negativních pocitů. Ovlivňuje ženské reprodukční orgány. Dokáže překonat frigiditu a impotenci. Přispívá k lepšímu vstřebávání minerálů a vitamínů v těle. Léčí deprese – zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin.

Třetí čakra - topaz
Poskytuje úlevu od zdravotních problémů, jako jsou poruchy krve, zrakové problémy, poruchy trávení, krvácení atd. Také pomáhá při léčbě žlučníkových kamenů a ledvinových kamenů, při artritidě a revmatismu. Žlutý topaz prý léčí poruchy jater a žloutenku. Má také skvělé výsledky při poskytování úlevy od nachlazení, kašle, horečky atd. A pokud jde o zlepšení duševního zdraví nositele, může žlutý topaz uklidnit mysl a léčit duševní nemoci, úzkost, depresi a může dokonce poskytnout osvobození od sebevražedných tendencí. Tento drahokam je prospěšný při léčbě problémů s játry, žloutenky, chronické ztrátě paměti, nespavosti a agresivitě.
Tento kámen také zlepšuje mysl svého nositele a pomáhá mu při racionálním rozhodování.
Topaz je vhodný jak pro muže, tak pro ženy, věří se, že topaz poskytuje muži inteligenci (intelekt) a ženě štěstí. Žlutý topaz odstraňuje negativní energie a odvrací pocity lítosti a úzkosti.
Kromě výše uvedených výhod je také známo, že krásná žlutá varianta topazu činí z člověka štědřejšího, čestnějšího, oddaného a upřímnějšího. Je známo, že žlutý topaz poskytuje vnitřní klid, klid mysli a přináší svému nositeli štěstí.

Čtvrtá čakra - růženín
Má největší vliv v centru srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a psychosomatickými poruchami, které mají příčinu v poraněných a posléze potlačených emocích. Reguluje srdeční rytmus a pomáhá při nespavosti, léčení nemocí pohlavních orgánů u žen i mužů a neplodnosti, při krevních onemocněních jako je anémie a leukémie, léčí kožní záněty. V kombinaci s hematitem je účinný proti nespavosti.

Pátá čakra - akvamarín
Je kámen klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování, zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci. Zajišťuje dobré zdraví, mírní bolesti zubů, léčí oči, žaludek, jícen, čelisti, bolesti v krku, sennou rýmu, uvádí do rovnováhy štítnou žlázu, působí na svalovou hmotu.
Akvamarín je v duševní rovině spřízněn s citlivými lidmi. Má schopnost vyvolávat toleranci druhých. Překonává předsudky a poskytne podporu všem odpovědným jedincům. Pomáhá rovněž při autoimunních chorobách, jako je například senná rýma.

Šestá čakra - lapis lazuli
Snižuje horečku, krevní obtíže, potlačuje migrénové bolesti hlavy, pomáhá při detoxikaci. Posiluje imunitní systém, pomáhá při respiračních onemocněních, působí na štítnou žlázu a hlasivky, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, čistí krev, účinný při nespavosti. Duchovní kámen, výborný pro meditace, přináší klid, působí proti depresi, rychle odstraňuje stres a přináší hluboký klid a mír. Ochranný kámen, především pro děti. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Udržuje v rovnováze 5. čakru a otevírá 6. čakru. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým. Odhaluje vnitřní pravdu, umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

Sedmá čakra - fluorit
Je kamenem sebedůvěry, mentální síly, duševní ochrany, pomocník v boji proti depresi. Je obdařen silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni, pracuje s vědomou myslí, posiluje naše myšlenky, zmírňuje emocionální zaujetí a potlačuje silné emoce, posiluje analytické schopnosti, urovnává zoufalství, depresi či vztek, zastavuje psychickou manipulaci, dodává řád každodennímu životu, uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, tělesnou i duševní koordinaci, pomáhá při učení, zvyšuje koncentraci. Účinně funguje proti škodlivým vlivům počítačů a elektromagnetického záření. Fialový fluorit je výborný pro meditaci, napomáhá duševní komunikaci, léčí kosti a poruchy kostní dřeně.

Magnezit je kámen vhodný pro meditování, přináší potřebný klid a soustředění. Pomáhá rozvoji mozku a konstruktivnímu myšlení, je vhodný pro studium a sebezdokonalování. Psychicky posiluje naši vůli a pomáhá nám zbavit se závislosti na všem, co ohrožuje naše zdraví a zatěžuje organismus. Je vhodný pro relaxaci, doplnění pozitivní energie, zlepšení nálady a pro získání radosti i z drobností. Podporuje pozitivní přístup k sobě samému, trpělivost, oddanost a schopnost naslouchat. Má detoxikační účinky, neutralizuje tělesný pach. Pomáhá uvolňovat svaly, funguje proti křečím, blahodárně působí při menstruaci, rovněž na žaludek, střeva, křečové žíly, bolesti močového měchýře, ledvinové kameny. Preventivně působí proti epilepsii. Přináší úlevu při bolestech hlavy, zejména migrénách. Zpomaluje srážlivost krve, urychluje metabolismus tuků. Zabraňuje vzniku arteriosklerózy a anginy pectoris. Pomáhá preventivně proti srdečním poruchám. Udržuje v rovnováze tělesnou teplotu, snižuje horečku, zimnici. Pomáhá proti bolestem močového měchýře a ledvinovým kamenům, příznivě působí na střevní mikroflóru. Podporuje buněčnou očistu. Urychluje hojení kostí, zmírňuje bolesti zubů a zubní kazy, problémy s játry, odstraňuje křeče v lýtkách. Posiluje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a reguluje trávení. Magnezit podobný lidskému mozku má silný vliv na mysl, uvádí mozkové hemisféry do souladu, pomáhá vyvolávat podnětné myšlenky a usnadňuje jejich aplikaci v praxi. Působí antidepresivně. Přináší nám do života pocit vyrovnanosti, štěstí a vyšší duchovno.