E- SHOP
Jak je u nás?

Dlouhodobá předpověď počasí

Návštěvnost stránek

TOPlist

Kalendář
Spolupracujeme

Před masáží

Masáže mají od pradávna blahodárné účinky nejen na lidské tělo, ale i duši. Osvoboďte se od napětí a úzkosti rušného životního stylu dnešní doby. Ulevte tělesnému napětí, aby jste se vyhnuli pozdějším následkům života ve stresu. Zpomalte, vypněte a vystupte z každodenního maratónu. Najděte si 60 minut 1x za 3- 6 týdnů. Nejen tělo, ale i vaše nálada vám to bohatě vrátí. Masáž silně podporuje celkové zdraví a kondici díky tomu, že posiluje činnost těla i mysli a uvolňuje celkové napětí těla. V dnešní době nám masáž pomáhá zůstat v kontaktu se svým tělem a plně ho vnímat. Všechny historické metody léčení dotekem mají jeden cíl – pomoci tělu a nalézt přitom vlastní přirozenou rovnováhu. Zdravotní problémy i nemoci mají vesměs svůj původ v našem duševním rozpoložení, tedy v psychosomatice. V tradičních kulturách, zvláště v Orientu, se považuje za přirozené, že lidé všech věkových kategorií využívají blahodárného účinku pravidelných masáží. Masáž je dnes považována za účinný prostředek v boji proti stresu moderní doby, napětí, emociálním traumatům, nemocem. Probouzí životní síly proudící v našem těle. Masáž je založena na samočisticí schopnosti organismu a jeho schopnosti sebeuzdravování. Věnujte pozornost svému tělu a užívejte si stále život v pohodě. Masáž uvolňuje psychické napětí, křečovitě stažené a rozbolavěné svaly, zmírňuje bolest hlavy, odstraňuje nespavost. Navodí pocit uvolnění a pohody a tím umožní zotavení.

Desatero před masáží

1. Před masáží cca 1,5 hodiny nejezte těžké jídlo. Hlad zažene ovoce.

2. Osprchujte se. Tělo lépe přijme látky obsažené v masážním oleji. Po masáži se nesprchujte alespoň dvanáct hodin, pokud to jde. Pokud je nutné se osprchovat – pak jen čistou vodou bez mýdla.

3. Informujte o svém zdravotním stavu, i problémy s krevním tlakem, zlomeniny, operace, atd. V některých případech byste měli konzultovat s vaším lékařem vhodnost masáže. V případě, že máte alergii na látku, která by mohla být obsažena v masážním oleji, upozorněte na tuto skutečnost.

4. Ujasněte si, co vás trápí a kterou část těla chcete masírovat.

5. Sundejte si hodinky, řetízky, náramky. Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je důležitý pro účinnou masáž.

6. Máte oblíbenou hudbu, u které se vám nejlépe relaxuje? Přineste si ji s sebou.( CD, USB)

7. Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž. Chce se vám spát? Spěte. Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace. Nebojte se, v masáži se bude pokračovat. Váš spánek je důkaz vaší důvěry a to je veliká odměna.

8. Nejdůležitější je pravidelnost návštěv. Kdo to myslí s masážemi vážně, pak by první měsíc měl jít alespoň 1x za čtrnáct dnů na masáž a pak stačí jen udržovat dle potřeby cca 1x za 4-5 týdnů. Nezapomeňte, že masáže jsou hlavně PREVENTIVNÍ záležitost.

9. Režim po masáži: všem doporučuji hodně pít, ať se jedy a toxiny vylučují z těla. Doma si uvařte bylinkový čaj, zabalte se do deky a u pěkné hudby nechte doznít relaxaci. Spánek po masáži je ideální. Prostě si udělejte takový malý den PRO ŽENU – MUŽE.

10. Kdy je nevhodné provádět masáž? Horečnaté stavy, nachlazení, snížená imunita, infekční, zánětlivé nebo virové onemocnění, kožní výražky, velké modřiny, plísně, vředy či jakékoliv kožní bulky, vážné srdeční onemocnění. Dejte na svou intuici. Pokud se necítíte dobře, tak ten den masáž vynechejte.