E- SHOP
Jak je u nás?

Dlouhodobá předpověď počasí

Návštěvnost stránek

TOPlist

Kalendář
Spolupracujeme

Náramek čakrový s vločkovým obsidiánem

Náramky čakrové z minerálů

Cena s DPH:260.00 Kč
Cena bez DPH:260.00 Kč
Doporučená cena:390.00 Kč
Dostupnost:Skladem 2 ks
ks

Náramek pro harmonizaci sedmi čaker je unikátní nejen svým vkusným vzhledem ale především jeho významem. Vibrace barev a vnitřní struktury použitých polodrahokamů přímo koresponduje s vibracemi daných čaker. Díky tomu se nošením tohoto náramku čakry harmonizují a to v důsledku dobíjí energii tělu, mysli i duši. Náramek se skládá ze sedmi níže uvedených polodrahokamů a také přírodního vločkového obsidiánu, který přináší vše co bylo uloženo v podvědomí a usnadňuje tak meditaci. Kombinace barevných minerálů spolu s obsidiánem tvoří dokonale vyváženou polaritu energií.

Význam jednotlivých minerálů:

První čakra - červený jaspis je ochranným kamenem. Odráží negativitu zpět původci. Uklidňuje rozbouřené city. Uzemňuje energii. Napravuje nepříznivé situace. Pozvedává krásu a půvab. Přináší zdraví a sílu. Podněcuje základní čakru. Snižuje horečky, čistí oběhový systém, játra, cévy, krev, odstraňuje bloky. Dodává energii, zmírňuje porodní bolesti, podporuje trávení, funkce pohlavních orgánů a oběhový systém, prodlužuje sexuální rozkoš.

Druhá čakra - karneol je také nazýván jako kámen harmonie a meditace. Symbolizuje teplou a živoucí energii Země. Posiluje zrak a pomáhá při vředových onemocněních a nemocích trávicího traktu. Využívá se při cukrovce či střevních chorobách. Utišuje zlobu, vztek a dodává trpělivost a sebedůvěru. Zvyšuje schopnost těla vstřebávat vitamíny a minerály. Povzbuzuje sexuální aktivitu a odstraňuje závislosti všeho druhu. Předchází kožním nemocím, dodává vám sílu a vitalitu, zvyšuje plodnost, léčí frigiditu a impotenci, artritidu, revmatismus, kosti, šlachy, neurózy a deprese. Působí na druhou čakru vztahovou.

Třetí čakra - citrín pomáhá rozvíjet intelektuální a tvůrčí schopnosti, pomáhá tak nalézt řešení při začátcích nových projektů. Starším lidem dodává energii, chrání před negativními účinky záření, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě. Podporuje imunitní systém a povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, eliminuje snahy po sebepoškozování. Léčí chronický únavový syndrom, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní, léčí infekce ledvin a močových cest, oční problémy, podporuje krevní oběh, udržuje v rovnováze činnost štítné žlázy, posiluje nervy, pomáhá při menstruaci, zahání únavu.

Čtvrtá čakra - avanturín je kamenem štěstí, přináší prosperitu a majetek, posiluje řídící a rozhodovací schopnosti, zvyšuje vnímavost a vytrvalost, povzbuzuje kreativitu a pozvedává inteligenci. Posiluje zrak, snižuje hladinu cholesterol, léčí srdce, dutiny, žaludeční nevolnost, příznivě působí na štítnou žlázu. Udržuje rovnováhu krevního tlaku, podněcuje metabolismus, ulevuje od migrén. Léčí nadledvinky, srdce, dutiny, svalový systém.

Pátá čakra - chalcedon podporuje osobnost k vyřčení slov, které mnohdy ukrýváme ve své duši a nechce nikomu slovně ublížit nebo daného člověka či kolektiv ranit slovním výpadem. Chalcedon je znám jako kámen řečníků, je spjat s pátou čakrou krční. Vyvolává v nás schopnosti léčit. Chalcedon pověšený na krku znamená sílu a moudrost. Zklidňuje a vyrovnává mysl, přepjaté nervy a zeslabuje stav beznaděje a tlumí vzrušení. Zastavuje krvácení a usnadňuje porod, podporuje tvorbu mléka u kojících matek.

Šestá čakra - záhněda je výborným kamenem proti depresím a dalším negativním emocím. Zahání strach a dodává sílu při rozhodování. Je to uzemňovací a ochranný kámen, podporuje detoxikaci, potlačuje noční můry, zvyšuje soustředění a pomáhá při potížích s komunikací. Očišťuje mysl při meditaci, čistí a harmonizuje. Tiší bolesti, zejména bolesti hlavy, mírní stres, uklidňuje nervovou soustavu, léčí kyčle, nohy a záda. Harmonizuje množství tekutin a minerálů v těle. Pomáhá při chemoterapiích.

Sedmá čakra - ametyst je mimořádně mocný kámen s ochrannou silou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Je kamenem pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí, pomáhá při žaludečních a dýchacích obtížích, poruchách sluchu, kožních problémech, nerovnováze zažívacího traktu, posiluje imunitní systém. Léčí podlitiny, otoky a rány.


Obsidián vločkový prostoupí do nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu a vše nevyřešené a odsunuté do podvědomí. Je silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a negativitou. Ochraňuje nositele před špatnými vlivy, dodává víru ve vlastní síly a schopnosti, prolomuje blokády, ale může mít i opačný účinek, proto je vhodné používat ho vždy s regulujícím křišťálem. Posiluje zažívací orgány, detoxikuje, snižuje bolest při artritidě a potížích s klouby, léčí záněty vyvolané bakteriemi, přírodní antibiotikum.